.

Kategorie

BamBamsbambino mioBio-DClose ParentEcozoneekomamaEtjaGroViaImse Vimseitti bittiJackson ReeceKIKKO - XKKOKlarmamaniaMiloviaMUUMINATIBABYNatyPierpaoliWEBER
  • PayU
  • PayU Raty

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
1 » Jak prać pieluchy wielorazowe?2

Jak prać pieluchy wielorazowe?

Jak prać pieluszki wielorazowe?
 
Pranie pieluszek wielorazowych nie różni się znacząco od prania ubranek niemowlęcych. Zaleca się pranie pieluszek z ubrankami, ponieważ dzięki temu oszczędza się wodę i energię elektryczną. Pieluszki wielorazowe należy prać w temperaturze do 40 stopni Celsjusza. Wkładki chłonne, np. z mikrofibry można prać w temperaturze 90 stopni Celsjusza, jednak nie jest to wymagane. Najlepiej prać je razem z pieluszkami w taki sam sposób. Pieluszek wielorazowych nie należy namaczać, ponieważ sprzyja to namnażaniu się szkodliwych bakterii. Musimy pamiętać, że do prania nie wolno dodawać płynów zmiękczających ani płatków mydlanych. Środki te zatykają pory w mikropolarku, w wyniku tego zmniejsza się chłonność pieluszki, a także mogą zacząć odparzać pupkę maluszka. Nie wolno również stosować wybielaczy. Pieluszki można prać w dowolnym proszku przeznaczonym dla niemowląt, jednak należy używać połowę zalecanej dawki. Zalecamy stosowanie do prania dodatków antybakteryjnych (np. Bio-d, Nappy fresh) lub antybakteryjnego olejku z drzewa herbacianego. Dzięki temu mimo prania w niskich temperaturach nasze pieluszki będą bezpieczne dla naszych pociech (zostaną zabite wszystkie szkodliwe bakterie), a także pozbędziemy się przykrych zapachów. Pieluszki można wirować w max. 1000 obrotów/min. Nie należy suszyć ich w suszarkach bębnowych. Najlepiej rozwiesić je z dala od źródeł ciepła i poczekać aż same wyschną. Pieluszek wielorazowych nie należy prasować. Pranie pieluszek wielorazowych zdecydowanie ułatwi nam stosowanie jednorazowych papierków, które można wyrzucać razem z kupką do toalety, a pieluszka pozostaje bez grubszych zabrudzeń (jedynie jest poplamiona). Również przyda się wiaderko z szczelnie zamykaną pokrywką do przechowywania zabrudzonych pieluszek.

Podsumowanie:
  • Pieluszki należy prać w temp. do 40 stopni Celsjusza.
  • Nie namaczamy pieluszek.
  • Nie używamy płynów do zmiękczania, płatków mydlanych ani wybielaczy.
  • Stosujemy dodatki antybakteryjne lub olejek z drzewa herbacianego.
  • Wirujemy max 1000 obrotów/minutę.
  • Nie suszymy w suszarkach wirowych, na kaloryferach ani na ostrym słońcu.
  • Nie prasujemy

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl